Papież: iść razem na płaszczyźnie wiary i codziennego życia

Cze 5, 2019 | Aktualności

Papież Franciszek podsumował swoją pielgrzymkę do Rumunii. Na audiencji środowej raz jeszcze podziękował władzom cywilnym oraz kościelnym za serdeczne przyjęcie. Nawiązując do hasła podróży „Iść razem” zachęcał, aby realizować je w różnych wymiarach życia: na płaszczyźnie wiary i miłości, oraz w życiu społecznym i obywatelskim.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Ojciec Święty podkreślił znaczenie budowania relacji braterskich pomiędzy różnymi Kościołami. Zwrócił uwagę, że jedność chrześcijan opiera się na jednym chrzcie i jest przypieczętowana krwią męczenników oraz cierpieniem znoszonym w mrocznych czasach reżimu ateistycznego. Przypomiał, że podczas spotkań z przedstawicielami Kościoła prawosławnego wyrażał pragnienie, aby iść razem w pojednanej pamięci i ku pełniejszej jedności.

Cały tekst na vaticannews.va