AKTUALIZACJA!!! Wskazania duszpasterskie diecezji Bielsko-Żywieckiej

Kwi 19, 2020 | Aktualności

WSKAZANIA DUSZPASTERSKIE

Dnia 17 kwietnia Papież Franciszek przypomniał, że Kościół to przede wszystkim wspólnota wierzących, gromadząca się w realnym miejscu. Czymś wyjątkowym była liturgia w Wielkim Tygodniu, w której uczestniczyliśmy wirtualnie, a Komunię Świętą przyjmowaliśmy duchowo.

My w Polsce i w naszej diecezji możemy powiedzieć, że dzięki zmianie przepisów państwowych, stopniowo poszerzamy nasze realne duszpasterstwo. Dodajmy: w miarę lokalnych możliwości, zapewne stopniowo, zachowując wszystkie rygory bezpieczeństwa, które obowiązują w okresie pandemii.

Nie zaniedbujemy naszego duszpasterzowania przez wszystkie możliwe media, zwłaszcza, że w dalszym ciągu możemy spotykać się z niektórymi grupami tylko przez Internet.

Dziękuję za wielką gorliwość w tym trudnym dla nas czasie i za szukanie nowych możliwości dotarcia do Kościoła, który gromadził się w domu. Zachęcam dziś do szukania sposobów na ożywienie naszego duszpasterstwa, na ile to będzie dziś i w następnych dniach możliwe.

Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

Od poniedziałku 20 kwietnia 2020 roku w kościele, w czasie Mszy Świętej oraz nabożeństw, może przebywać 1 osoba na 15 m2 powierzchni użytkowej kościoła.

Od 20 kwietnia 2020 roku do odwołania w naszym kościele może przebywać jednocześnie 50 osób. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy oznaczone miejsca, aby zachować bezpieczną odległość.

† Roman Pindel
Biskup Bielsko-Żywiecki