Duszpasterstwo

Róże Różańcowe

Róże Żywego Różańca, to coś w rodzaju modlitewnego zaplecza parafii. Osoby, które każdego dnia odmawiają tajemnicę różańca tworzą więź między sobą oplatając nią całą naszą parafię. Dzięki ich posłudze i zaangażowaniu Matka Boża czuwa nad nami i prowadzi nas wszystkich do swojego Syna Jezusa Chrystusa.

Róże Żywego Różańca to wspólnoty modlitewno formacyjne, które systematycznie, dzień po dniu modlą się w intencjach całego Kościoła oraz w intencjach misyjnych. Ich posługa z różańcem w ręku jest nieoceniona. Ciche szeptanie kolejnych Zdrowaś Maryjo, rozważanie tajemnic z życia Jezusa Chrystusa, skupienie i cisza czterech ścian własnego domu, to wszystko razem tworzy przestrzeń, która uświęca parafię. Uświęca ziemię po której każdy z nas stąpa w swojej codzienności

Wspólnotę Żywego Różańca tworzą 20 osobowe wspólnoty tak zwane Róże. Może być ich w parafii nawet kilka. Każda osoba każdego dnia modli się jedną z 20 tajemnic różańca. Dzięki temu codziennie odmawiana jest cała Modlitwa Różańcowa. Raz w miesiącu, w pierwszą Niedzielę miesiąca, po drugiej Mszy Świętej wszyscy należący do wspólnoty spotykają się na krótkim spotkaniu formacyjnym ze swoim opiekunem.

Wszystkich, którzy pragną wspomóc tę piękną inicjatywę i stać się jednym z filarów podtrzymujących swoją cichą modlitwą wspólnotę całego Kościoła i naszej parafii zapraszamy do wstąpienia w szeregi Róż Żywego Różańca by z różańcem w dłoni zmieniać świat na lepszy.

Opiekunem jest ks. Proboszcz Adam Drożdż

Zacheusz

Poznawanie Boga to zadanie na całe życie. Niekończąca się przygoda. Jednocześnie jest drogą do pogłębiania swojej wiary, odkrywania jej sensu i budowania swojego życia na silnym fundamencie.

Spotkania formacyjno-modlitewne skierowane są do wszystkich, którzy pragną doświadczyć spotkania z Jezusem jako osobistym Panem i Zbawicielem poprzez otwarcie się na moc Ducha Świętego. Przez spotkania chcemy formować siebie tak, aby każdy katolik potrafił przekazać Ewangelię w formie prostej i praktycznej; by świadcząc mógł służyć wspólnocie i Kościołowi.

Zatroszcz się o siebie i swoich bliskich, o waszą godność już dziś… Przyjdź…

Spotkania Wspólnoty odbywają się w środy o godz. 19.00 w Czytelni – oprócz środy poprzedzającej  pierwszy czwartek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca spotkania odbywają się w kościele u oo. franciszkanów w Cieszynie.

Opiekunem jest ks. Jarosław Krutak
Koordynatorem wspólnoty jest Dariusz Smuga

Spotkania młodzieżowe – OAZA

Dojrzały człowiek to skarb dla wszystkich… Szczególnie dla Wspólnoty Kościoła. Droga do takiego człowieczeństwa nie jest prosta, raczej trudna i wymagająca. Można tę drogę przejść samemu i o własnych siłach, można również pokonać ją w towarzystwie przewodnika we wspólnocie… Właśnie temu służy nasza wspólnota młodzieżowa. Nasza wspólnota to kilkanaście młodych osób wspólnie tworzących grupę zmierzającą w jednym kierunku… tym kierunkiem jest Jezus Chrystus. Dzięki temu droga naszego życia jest radosną przygodą z Bogiem i ludźmi

Gromadzimy się w każdy piątek tygodnia ok. 19.00. Spotkania mają na celu poznanie Jezusa Chrystusa. Spotkanie z Nim i z drugim człowiekiem… spotkania mają zróżnicowany charakter czasem jest to wspólnotowa Msza Święta, innym razem spotkanie z kubkiem herbaty w dłoni i wspólne odkrywanie miejsca wiary w swoim życiu… bywa że pojawia się gitara czy bębenek i wtedy wspólnota rozbrzmiewa silnym śpiewem wychwalającym Boga za Jego wielkie dary… innym razem spotkanie to czas spędzony na adoracji, by wpatrując się w oblicze Jezusa odkrywać tajemnice naszego życia… atmosfera spotkań jest pełna radości choć czasem wymaga też powagi i skupienia.

Pogłębianie wiary i umacnianie więzi z Bogiem i ludźmi ma miejsce również podczas rekolekcji modlitwy. Trzy dni spędzane w ośrodku z dala od świata… by dzięki temu odkrywać prawdę o sobie i swoim życiu.

Nasza wspólnota stara się również brać czynny udział w życiu całej parafii ubogacając swoimi talentami. Od śpiewu podczas najważniejszych świąt aż po różnego rodzaju czuwania czy też przedstawienia okolicznościowe. Spotkania stają się zaproszeniem do dzielenia się swoją wiarą i w ten sposób każdy z wspólnoty staje się świadkiem Chrystusa i mocy Ewangelii.

Opiekunem jest ks. Jarosław Krutak

SŁUŻBA LITURGICZNA OŁTARZA