Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ostatnia niedziela okresu wielkanocnego obchodzona jest jako uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uczniowie otrzymują Tego, który od Ojca i Syna pochodzi. Ten fakt umocnienia uwalnia ich od lęku i wszelkich obaw, a uzdalnia do głoszenia całemu światu Dobrej Nowiny. Prośmy dla siebie o nowy zapał, o Ducha Świętego, aby nasza wiara każdego dnia zyskiwała nowego blasku, a miłość Boża promieniowała na wszystkich ludzi.

W czerwcu będziemy odprawiać nabożeństwa poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

W poniedziałek, 1 czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to zarazem Misyjny Dzień Chorych. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach.

W poniedziałek, 1 czerwca – z racji święta NMP Matki kościoła sprawowane będą msze św. o godz. 7.00, 10.0018.00.

We wtorek nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem ku czci Św. Michała Archanioła.

W środę, 3 czerwca – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W czwartek, 4 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W czwartek o godz. 18.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Prosimy aby dzieci przyniosły 9 i 10 katechezę.

W sobotę, 6 czerwca – odwiedziny chorych od godz. 8.00. Odwiedzimy chorych, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W I czwartek miesiąca modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele

W czwartek Godzina Święta od godz. 16.00. Msza Święta o godz. 17.00. Po Mszy Św. nabożeństwo czerwcowe.

W I piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. o 7.00 i 18.00. Po porannej Mszy św. nabożeństwo przebłagalno- dziękczynne. Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30

W I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Poczęcia NMP połączone z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę, 7 czerwca – przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Składka zbierana przed kościołem przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

Dziękujemy serdecznie rodzinom i osobom, które rozumieją sytuację wspierając działalność naszej Parafii. Kto ma możliwość, prosimy o finansowe wsparcie na nasze konto.

Nr konta: 47 1020 1390 0000 6302 0202 3075

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele naszej parafii oraz za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła.