XVIII niedziela zwykła

Gromadzimy się na Eucharystii, by dziękować i uwielbiać Boga za wszystko, co od Niego otrzymujemy. On dostrzega nasze potrzeby, które pragnie zaspokajać. Przenika naszą codzienność i umacnia nas w słabościach. Także dziś, w 18 niedzielę zwykłą, staje pośród nas jako Bóg zatroskany o ludzkie losy i chce nas pokrzepić swoim słowem oraz posilić swoim Ciałem. W duchu wiary odpowiedzmy Bogu na Jego zaproszenie i bądźmy aktywnymi uczestnikami zgromadzenia liturgicznego.

Dzisiaj po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo wynagradzające Bogu za profanację dokonaną na drzwiach naszego kościoła.

Dziś, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

Dzisiaj, po drugiej Mszy św. spotkanie dla Róż Różańcowych naszej parafii.

Kolekta przed kościołem przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

W zakrystii lub w godzinach urzędowania kancelarii są do odebrania w zakrystii zdjęcia z uroczystości I Komunii Św.

We wtorek, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

W każdą środę w okresie wakacyjnym odprawiamy Mszę Św. o godz. 8.00, na którą zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii.

W czwartek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. Jest to zarazem I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji powołań. Godzina Święta od godz. 17.00. Msza Św. o godz. 18.00.

W piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa z racji I – piątku. Po Mszy św. porannej nabożeństwo przebłagalne. Spowiedź I-piątkowa od godz. 17.00

W sobotę, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Rozpoczęliśmy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji.

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele naszej parafii oraz za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła.

XIX niedziela zwykła

Dziś przypada 19 niedziela zwykła. Stajemy przed Jezusem obecnym w słowie i pod postaciami eucharystycznymi. W życie każdego człowieka wpisany jest dialog ze Stwórcą, ponieważ Bóg pragnie nieustannie przemawiać. Chce w ten sposób prowadzić człowieka po drogach codzienności. Niech udział w Eucharystii pomoże nam w decyzji, aby Bogu pozwolić się prowadzić.

W poniedziałek, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

We wtorek, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy.

W czwartek – Godzina Święta od godz. 17.00. Msza Św. o godz. 18.00.

W piątek, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszego Kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Panu Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę, czyli 7.30, 9.15, 11.00 i 18.00. W tym dniu składka przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

Rozpoczęliśmy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji.