XXVII niedziela zwykła

Jako latorośle zasadzone w Winnicy Pańskiej, gromadzimy się w 27 niedzielę zwykłą wokół Chrystusowego ołtarza, aby uwielbiać Boga Ojca za dar wybrania i prosić zarazem o łaskę potrzebną do naszego duchowego wzrostu. Jesteśmy powołani do potęgowania swojej wiary, aby wydawać owoce na miarę Bożych oczekiwań.

W dzisiejszą niedzielę, 4 października odprawiamy odpust ku czci św. Michała Archanioła patrona naszej Parafii. Uroczysta suma odpustowa w intencji parafian z procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 11.00. Kazania odpustowe głosi ojciec Leopold – franciszkanin z Cieszyna.

Kolekta z niedzieli dzisiejszej przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

Październik to miesiąc poświęcony Matce Bożej. Miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii różaniec będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30. Tematyka będzie nawiązywać do sanktuariów maryjnych. Wszystkich zapraszamy!

We wtorek spotkanie z rodzicami uczniów klas 8, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania po wieczornej Mszy św. w kościele.

We wtorek próba chóru parafialnego w czytelni o godz. 18.00.

W środę spotkanie grupy Zacheusz o godz. 19.00 w czytelni.

W czwartek Godzina Święta od godz. 16.00.  Msza św. szkolna dla uczniów klas I i II z całej naszej parafii o godz. 17.00 oraz nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed niedzielą chrztu w sobotę 10 października o godz. 19.00.

Spotkanie z członkami i członkiniami Róż Różańcowych w niedzielę 11 października po 2 Mszy św.

W przyszłą niedzielę obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus!”. Kolekta zbierana przed kościołem przeznaczona będzie na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele naszej parafii oraz za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła.

XXVIII niedzielę zwykłą

Dziś 28 niedziela zwykła. Życie codzienne bywa czasem skąpane we łzach, przeniknięte smutkiem z powodu zła, dręczone rozmaitymi kłopotami. Utrudzeni i spragnieni Chleba Życia gromadzimy się przed naszym Stwórcą i Panem, który chce zaspokoić nękające nas potrzeby. Podczas sprawowania Uczty miłości pragnie otrzeć łzy z każdego oblicza, uzdrawiając głębię naszego serca oraz napełniając ją światłem swej łaski. W czasie liturgii zostaniemy umocnieni słowem Bożym i nakarmieni Ciałem Chrystusa.

W tą niedzielę obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus!”. Kolekta zbierana przed kościołem przeznaczona będzie na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  W tym dniu zostanie odmówiony różaniec w intencji Dnia Papieskiego.

Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. I grupa we wtorek o godz. 19.00, natomiast II grupa w czwartek o godz. 18.00.

W czwartek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego

W czwartek Godzina Święta od godz. 16.00.  Msza św. szkolna dla uczniów klas III z całej naszej parafii o godz. 17.00 podczas, której zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

W trzecie czwartki miesiąca, a więc w najbliższy czwartek nasza wspólnota Zacheusz będzie prowadziła adorację w ramach Godziny świętej od godz. 16.00.

Z racji trzeciego piątku miesiąca po porannej Mszy św. zostanie odprawiona koronka do Bożego Miłosierdzia.

Za tydzień, przypada przedostatnia niedziela października, obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła. Składkę zbieraną przed kościołem przeznaczamy na cele misyjne.