na II Niedzielę Zwykłą

Dziś 2 niedziela zwykła. Jan Chrzciciel wskazuje na Jezusa mówiąc: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata (J 1, 29). To zdanie jest powtarzane w czasie każdej Mszy świętej, która urzeczywistnia ofiarę prawdziwego Baranka paschalnego. Pełni nadziei wyczekujemy również Godów Baranka, na które zostaniemy kiedyś zaproszeni. Uwielbiajmy Syna Bożego obecnego w znakach świętej liturgii i prośmy o dar miłosierdzia.

Kolekta z niedzieli dzisiejszej przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

W niedzielę, 19 stycznia odbędzie się kolęda dodatkowa o godz. 14.00.

We wtorek próba chóru parafialnego o godz. 18.00.

Od 18 stycznia do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W czwartek Msza Św. o godz. 16.00 z uwagi na nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, które odbędzie się w tym dniu o godz. 17.00 w kościele Ewangelicko- Augsburskim w Goleszowie. Zapraszamy do udziały w tym nabożeństwie wszystkich parafian.

W sobotę, 25 stycznia- Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła.

W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu. Jednocześnie, zgodnie z decyzją Papieża Franciszka obchodzimy ją jako niedziele słowa Bożego.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na cele charytatywne (jałmużna postna).

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele naszej Parafii oraz za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła.