na I Niedzielę Adwentu

Rozpoczynamy czas adwentu, w którym Kościół nie tylko spogląda na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale uwaga skupiona jest także na powtórnym Jego przyjściu na końcu czasów. Nasze życie rozgrywa się między tymi dwoma decydującymi wydarzeniami w dziejach. Pan przybędzie, a my wychodzimy Mu na spotkanie. Każda Eucharystia jest naszym spotkaniem z Tym, który ciągle przychodzi.

Kolekta niedzieli dzisiejszej zbierana przed kościołem po każdej Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

Po drugiej Mszy Św. spotkanie z członkami i członkiniami Róż Różańcowych.

W Adwencie odprawiamy Roraty- czyli Liturgię oczekiwania wraz z Maryją na przyjście Zbawiciela. Msze Św. roratnie będziemy sprawować codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Tematem tegorocznych rorat jest hasło: „Radujcie się! Pan jest blisko!”.
Tematyka rorat ukazuje postać przyszłemu Błogosławionemu ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

We wtorek próba chóru parafialnego o godz. 18.00.

W środę, 4 grudnia- wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Panu Bogu polecamy intencje górników oraz ich rodzin. Jest to zarazem Dzień modlitw za bezrobotnych,

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele.
W czwartek Godzina Święta od godz. 16.00.

Spotkanie Wspólnoty Zacheusz w tym tygodniu w czwartek o godz. 19.00 w Cieszynie.

W I piątek miesiąca Msze Św. o 7.00 i 17.00. Po porannej Mszy Św. nabożeństwo przebłagalno- dziękczynne z litanią do NSPJ.
W piątek, 6 grudnia- wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego. Spotkanie ze Św. Mikołajem w naszym kościele w piątek podczas Mszy Św. o godz. 17.00. Prosimy by rodzice pamiętali o swoich dzieciach w tym dniu.

W piątek o godz. 19.00 spotkanie Grupy Oazowej. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę o godz. 10.00 w Czytelni odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św.

W zakrystii można nabyć lampiony roratnie w cenie 20 zł, opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł.

W przyszłą niedzielę kolekta zbierana przed kościołem będzie przeznaczona na Kościół na Wschodzie.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia odbędą się 21 grudnia.

Plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz na naszej stronie internetowej.
Bóg zapłać za ofiary złożone na cele naszej Parafii oraz za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła.