We wtorek, 11 lutego o godz. 18.40 odbędzie się spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Rumunii. Poniżej plan pielgrzymki i szczegółowe informacje.
Program pielgrzymki do Rumunii
Termin: 5.07-12.07.2025 r.
Dzień 1.
Wyjazd o godzinie 5:00. Przejazd w okolice Satu Mare, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2.
Śniadanie. Tzw. Wesoły Cmentarz w miejscowości Sapanta wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na unikatowe, tworzone przez lokalnego artystę kolorowe, drewniane nagrobki, prezentujące scenki z życia mieszkańców miasta. Barsana - zespół Klasztorny - cerkiew pod wezwaniem Wprowadzenia Matki Bożej do Świątyni. Przejazd do Kluż Napoka, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie. Kopalnia Salina Turda – jedna z największych atrakcji północno-zachodniej Rumuni, która łączy podziemne kopalniane wyrobiska z unikalnym parkiem rozrywki; Alba Iulia - jedna ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii): cytadela Alba Carolina oraz Katedra św. Michała (sarkofag królowej Izabeli Jagiellonki – siostry Zygmunta Augusta, królowej Węgier), obiadokolacja i nocleg w okolicy Sybina.
Dzień 4.
Śniadanie. Sybin - miasto artystów: spacer po zabytkowym centrum, które jest najpiękniejszym średniowiecznym miastem Transylwanii. Związanym m. in. z postacią Józefa Bema. Trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, kościół jezuitów, żelazny Most Kłamców, przejazd trasą (z widokiem na góry Fogaraskie, najwyższe pasmo Karpat Południowych), Braszow - zwiedzanie zabytkowej starówki: rynek z ratuszem, sukiennice, Czarny Kościół oraz Strada Sfori – najwęższa europejska uliczka, obiadokolacja i nocleg w okolicy Braszowa.
Dzień 5.
Śniadanie. Sinaia – najpopularniejszy górski kurort: zamek rumuńskiej rodziny królewskiej usytuowany w bajkowej scenerii przywołujący na myśl Bawarię lub baśnie Braci Grimm, Prejmer – tradycyjna wioska saskich osadników z doskonale zachowanym kościołem warownym, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO; Bran – zwiedzanie słynnego Zamku Drakuli i czas wolny na zakup regionalnych pamiątek i produktów, obiadokolacja i nocleg w okolicach Braszowa.
Dzień 6.
Śniadanie. Sighisoara - średniowieczne miasto, w którym urodził się Wlad Palownik, czyli legendarny Drakula. W mieście doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa, Wieża Zegarowa, dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad – Drakula oraz zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche, najcenniejszego zabytku miasta. Następnie przejazd przez Huedin (monumentalne pałace cygańskie), obiadokolacja i nocleg w okolicy Oradei.
Dzień 7.
Śniadanie. Oradea – spacer po mieście, przejazd do Egeru - przejazd na degustację wina do Doliny Pięknej Pani - miejsca, które zasłynęło z doskonałego wina Egri Bikaver, , obiadokolacja i nocleg w Egerze.
Dzień 8.
Śniadanie. Eger - zwiedzanie miasta, Kościół Minorytów, Zamek. Powrót do Polski (przyjazd na miejsce zbiórki ok. 22.00).
Cena: 2850 zł.
Świadczenia:
- przejazd autokarem,
- opieka pilota,
- 7 noclegów w hotelach (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami),
- 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
- ubezpieczenie Uniqa NNW i KL.
Uwagi:
Dodatkowo obligatoryjnie płatne: bilety wstępu, słuchawki oraz przewodnicy licencjonowani, taxa klimatyczna, fundusz gwarancyjny i pomocowy - 100 euro.
Wpłata pierwszej zaliczki w wysokości 500 zł w dniu 11 lutego o godz. 18.40.