Dożynki 2021

12 września 2021 r. podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 podziękowaliśmy Dobremu Bogu za zebrane plony.

Było nam bardzo miło gościć w naszej parafii Panią Wójt Gminy Goleszów Sylwię Cieślar, a także Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goleszowie Mariolę Lapczyk.

Uroczystość rozpoczęła się procesją, w której pracujący na roli w naszej parafii oraz przedstawiciele dzieci i młodzieży przeszli z placu przy czytelni do kościoła niosąc dary ofiarne. Podczas Mszy świętej zanieśli je w ofierze wraz z dziękczynieniem Bogu za zebrane plony. W tym dniu po Mszach świętych parafianie otrzymali poświęcone bochenki chleba, jako symbol pracy rąk ludzkich, a także w nadziei, że tego chleba nam nigdy nie zabraknie.

Uroczystość swoim pięknym śpiewem uświetnił chór Gloria pod dyrekcją Pani Ewy Wigezzi-Skałka. Z pewnością do teraz brzmią w naszych uszach słowa jednej z pieśni: "Co siałeś na polu swym wiosna? czy miłość, czy radość, czy złość? Twój posiew już wschodzi dojrzewa. W wieczności swój plon będziesz żąć."

Zbiór plonów, to nie tylko to co wyrosło z ziemi i z pracy rąk ludzkich, ale także z działań naszych serc- taki Boży plon. Zatroszczymy się też o te wartości, by przyniosły plon obfity w wieczności.

Po uroczystej Mszy świętej zaproszeni goście spotkali się przy wspólnym stole w czytelni parafialnej. To była piękna uroczystość.